Marynarka Indonezji wysadza kutry kłusowników.

[fb_button]

 Oto jak obecnie walczy się z kłusownikami na wodach indonezyjskich. Link do oryginału

Dwa zagraniczne kutry rybackie podejrzane o kłusownictwo zostały wysadzone przez indonezyjską marynarkę 21 grudnia w Zatoce Ambon.

Zniszczenie obu statków, które pływały pod banderą Papui Nowej Gwinei, jest konsekwencją wprowadzonej ustawy o zatapianiu prawie wszystkich zagranicznych statków, wykorzystywanych do nielegalnych odłowów zwierząt w wodach Indonezji.

Marynarka Indonezji wysadza statki, których załogom udowodniono kłusownictwo

Marynarka Indonezji wysadza statki, których załogom udowodniono kłusownictwo


Rzecznik Marynarki, Komandor Manahan Simorangkir powiedział:

„Oba statki poddane zostały procedurom prawnym w sądzie w Ambon, podczas których ich właściciele uznani zostali winnymi kradzieży ryb z wód indonezyjskich. Musimy zatopić te kutry, aby odstraszyć inne zagraniczne jednostki przed nielegalnymi połowami na naszych terenach”

kłusownictwo w Indonezji

Oba kutry zostały zatrzymane 7 grudnia.

Statki pływały pod banderami Papui Nowej Gwinei, ale cała załoga pochodziła z Tajlandii. W ich ładowniach znajdowały się 63 tony ryb i krewetek. 62 marynarzy zostało aresztowanych, a kilkoro z nich zostało przekazanych departamentowi imigracyjnemu. W celu zapobieżenia zanieczyszczeniom, przed wysadzeniem, ze statków zostało spuszczone paliwo.

Od czasu, kiedy prezydentem Indonezji został Joko ‘Jokowi’ Widodo, zatopiono już pięć statków przeprowadzających nielegalne połowy, a kolejnych sześć oczekuje na wyrok za podobne przestępstwa.

 

Indonezja traci około 15,3 mld funtów rocznie na skutek nielegalnych połowów.

Polityka ta przynosi widoczne efekty, ponieważ ilość kłusujących jednostek się w ostatnim czasie zmniejszyła. Jednak przeciwnicy tej metody walki z kłusownikami przewidują, że niszczenie zagranicznych statków może spowodować dyplomatyczne napięcia z innymi krajami.

Urzędnicy z Agencji Rybołówstwa Tajwanu poprosili władze w Dżakarcie do przestrzegania międzynarodowego protokołu, który daje jej władzom prawo do aresztowania ich załóg i zajęcia kłusujących jednostek, ale zabrania im ich wysadzania.

Indonezja traci około 15,3 mld funtów rocznie na skutek nielegalnych połowów. Szacuje się, że na wodach Indonezji przebywa około 5400 statków uprawiających ten proceder.

 

[fb_button]

O Autorze Wszystkie posty

Bartek Stańczyk

Jestem pasjonatem mórz i oceanów już od czasów dzieciństwa, a edukacja w dziedzinie biologii morskiej pozwoliła mi na bardziej naukowe spojrzenie na typowe akwarium morskie.

Zostaw komentarz...

Translate »