sustainable coral farming

Sustainable Coral Farming – Ekologiczna hodowla korali (Dr Tim Wijgerde) – Uaktualnienie 2

[fb_button]

Przedstawiamy krótkie uaktualnienie projektu Sustainable Coral Farming. Więcej informacji znajdziecie pod adresem: https://www.facebook.com/Sustainablecoralfarming?fref=ts

Więcej na temat projektu napisaliśmy w naszym artykule: http://reefhub.pl/sustainable-coral-farming-ekologiczne-uprawy-korali-dr-tim-wijgerde/

Zaczęło się! Kilka dni temu umieściliśmy dziesięć korali Dendronephtya w naszym zbiorniku testowym. Najpierw jednak zważyliśmy je razem z ich skalnymi podstawkami, później jednak będziemy musieli oddzielić korale od skał, aby móc obliczyć początkową masę i późniejszy przyrost każdego korala. W tej fazie chodzi przede wszystkim o obserwacje i dokładne obfotografowanie korali w do dokumentacji badań.

Pierwsze kilka dni nie wyglądały zachęcająco. Korale się nie pompowały i nie wypuszczały polipów. Dopiero po dodaniu kilku kropel jodu nastąpiła pozytywna reakcja korali. Wczoraj siedem z dziesięciu korali było prawie maksymalnie napompowanych. Widocznaj es postępująca poprawa w ich wyglądzie.

Dokarmiamy je fitoplanktonem trzymanym w lodówce i ciągle mieszanym. Pompa dozująca sterowana zegarem podaje fito co cztery godziny. Mieszanka planktonowa jest produkcji Reed Mariculture. W jej skład wchodzą:

Nannochloropsis, Tetraselmis, okrzemki: Thalassiosira, haptofity: IsochrysisPavlova, bakterie: Synechococcus, 70%), firmowy pokarm RM: Oysterfeast (5%) i hodowany przez nas kryptofity: Rhodomonas (25%)

Staramy się utrzymać poziom koncentracji fitoplanktonu odrobinę powyżej naturalnego poziomu – w okolicy 1-2 miliony komórek na litr wody solanki co powoduje delikatny zielony odcień wody.

Mamy nadzieję, że wkrótce osiągniemy znaczny wzrost korali. Zostańcie z nami. Niedługo kolejne uaktualnienie.

 

O Autorze Wszystkie posty

Bartek Stańczyk

Jestem pasjonatem mórz i oceanów już od czasów dzieciństwa, a edukacja w dziedzinie biologii morskiej pozwoliła mi na bardziej naukowe spojrzenie na typowe akwarium morskie.

Zostaw komentarz...

Translate »