Reefhub.pl

 Safari nurkowe 

Minął dokładnie tydzień, jak zakończyliśmy nasze kolejne safari nurkowe. Tym razem za cel wybraliśmy wyspy Brothers Islands leżące na Morzu Czerwonym. Safari zorganizowane zostało przez szczecińską szkołę nurkową Delphinus. Dnia 3-go października, łódź nurkowa C- ECHO II stała się na tydzień domem dla dwudziestu dwóch nurków, których celem była eksploracja podwodnego świata. Na łodzi spaliśmy, jedliśmy i dzieliliśmy się wrażeniami ze wspólnych nurkowań. Brothers Islands leżą około 62km od wschodniego brzegu Egiptu, około 132km od zachodniego wybrzeża Arabii Saudyjskiej i około 145km od portu w Hurghadzie.

Reefhub.pl

 Są to dwie niewielkie wysepki pochodzenia wulkanicznego nazwane odpowiednio: Big Brother i Small Brother. Wyspy są niezamieszkałe jeśli nie liczyć grupki Egipcjan (podobno żołnierzy)  obsługujących latarnie morską na Dużym Bracie. Położenie geograficzne wysp, spowodowało to, że Brothers Islands są koralowym rajem i enklawą dla olbrzymiej ilości zwierząt rafowych, a odległość kilkudziesięciu kilometrów od najbliższych raf przyciąga wiele gatunków pelagicznych. W pobliskich wodach można spotkać też kilka gatunków rekinów. To właśnie one były najczęściej tematem naszych po-nurkowych rozmów. I mimo, że tym razem nie występowały licznie, te co zaszczyciły nas swoją obecnością zdecydowanie podniosły poziom adrenaliny u wielu z nas. Przedstawiamy galerię zdjęć oraz krótki videoclip. 

 

O Autorze Wszystkie posty

Bartek Stańczyk

Jestem pasjonatem mórz i oceanów już od czasów dzieciństwa, a edukacja w dziedzinie biologii morskiej pozwoliła mi na bardziej naukowe spojrzenie na typowe akwarium morskie.

Zostaw komentarz...

Translate »