Ekologiczna hodowla korali (Dr Tim Wijgerde) – Uaktualnienie

Witam Was,
Artykuł pt: Ekologiczna hodowla korali był jednym z pierwszych jakie zamieściliśmy na naszym portalu. Dotyczył badań nad skuteczną metodą hodowli jakże trudnych w utrzymaniu korali z rodziny Dendronephtya i Scleronephtya. Projekt jest prowadzony pod opieką Dr Tima Wijgerde, który często gości u nas ze swoimi publikacjami. O początkach projektu możecie przeczytać w naszym artykule http://reefhub.pl/sustainable-coral-farming-ekologiczne-uprawy-korali-dr-tim-wijgerde/.
Dzięki datkom na projekt udało się zebrać $6000. Jednak było to zbyt mało na start. Największy koszt był związany z samym zbiornikiem. Ostatecznie został on ufundowany przez holenderskiego importera ryb i korali Jarathana i dostarczony na początku sierpnia. Sporym wsparciem była społeczność polskich akwarystów, którzy dzięki naszej akcji, przekazali na projekt łącznie około $500 .
Na AdvancedAquarist pojawiło się wrześniowe uaktualnienie projektu wraz z filmem przedstawiającym zamontowany zbiornik >>>http://www.advancedaquarist.com/blog/sustainable-coral-farming-research-video-update.
Wczoraj rozmawiałem z Timem na temat projektu. Dr Tim Wijgerde przekazuje serdeczne podziękowania wszystkim za ich pomoc finansową. To również dzięki Wam projekt jest gotowy do startu. Start jest planowany na początek grudnia. Jednak brakuje ostatniej rzeczy. Brakuje 10-ciu korali, które poddane zostaną eksperymentowi. Korale muszą przylecieć do Holandii prosto z raf Indonezji, a koszt ich zakupu to 250 Euro – 25 euro za sztukę. To już ostatni wydatek, aby cały projekt mógł wystartować. Dlatego Tim poprzez swoje kontakty prosi o dodatkowe wsparcie akwarystów na całym świecie.
Specjalnie dla nas przygotował krótki film w którym osobiście prosi o pomoc. Ja również dołączam się do prośby Tima. Wszystkich chętnych do pomocy proszę o przekazywanie wpłat pieniężnych na konto PayPal na email wijgerde@coralpublications.com z dopiskiem Reefhub.pl. Każdy dolar się liczy.
Z góry dziękuję za zaangażowanie.
Witam,
zajmuję się wymyślaniem zastosowań wody termalnej ze złóż dolnej kresy w Uniejowie.
Oprócz rekreacji i balneologii wykorzystujemy też jej właściwości chemiczne w przemyśle spożywczym i kosmetycznym. Mamy tez specjalny unikatowy w skali światowej gatunek alg, które wykształciły się i żyją w naszej wodzie. Myślę także, że inni przedstawiciele słonolubni, mogli by znaleźć w naszej wodzie warunki do rozwoju i może powstania czegoś nowego. A może te algi termalne były by doskonałą karmą dla ryb czy korali?
Jeżeli zainteresowałem Pana tematyką świata wody termalnej to proszę o kontakt.
Paweł Wroniszewski
GEOTERMIA UNIEJÓW
pełnomocnik zarządu