O nas

 

Na początek parę słów o nas…

Idea niezależnego portalu zrodziła się już dość dawno temu. Były różne pomysły, ale jak to w życiu bywa, na pomysłach się kończyło.  Wiele osób jednak gorąco namawiało mnie do prowadzenia takiej strony. Ostatecznie jednak spotkanie z Ireną i Krzyśkiem Trycami przekonało mnie do ostatecznej realizacji projektu. Grześ Dyzma, mój dobry kumpel mocno zagrzewa mnie do czynu i sam jest fabryką pomysłów. Wszystkich na raz nie zrealizujemy, bo po prostu brak na to mocy przerobowych. Realizacja części z nich jest jednak mocno zaawansowana. Na inne, trzeba będzie jeszcze poczekać. Zapewniam jednak, że będzie czadowo… :)

Portal ReefHub.pl (RH) w swej idei jest niezależnym projektem, w żaden sposób nie związany prawnie i finansowo z jakimkolwiek sklepem czy brandem. Jego zadaniem jest łączyć wszystko co związane z życiem w morzu – tym na rafie i tym w Waszych domowych akwariach. Tu znajdziecie informacje o sklepach, forach internetowych, rybach, koralach, imprezach, zlotach, podróżach. Jest też miejsce na Wasze rafowe galerie. Najważniejsze jednak jest to, że na ReefHub.pl znajdziecie wiedzę o rafie i prowadzeniu akwarium. Jeśli czegoś nie będzie u nas, to pokażemy Wam gdzie to znaleźć. Wyszukiwarka na pierwszej stronie wyszuka Wam odpowiedź na wszystkich trzech forach.

To oczywiście wizja niedalekiej przyszłości. Obecnie pracujemy nad wprowadzeniem tego wszystkiego w życie. Portal w obecnej formie jest tylko zaczątkiem naszych pomysłów, a ich realizacja wymaga sporo czasu.

Tu jest Blog … 

Jednak bardzo chętnie poznamy Wasze doświadczenia i opinie na dany temat – możecie pisać je pod naszymi artykułami. Blog ma charakter otwarty. Dlatego będziemy aktywnie szukali autorów artykułów z różnych dziedzin. Jeśli jednak uważacie, że jesteście w tym dobrzy i potraficie napisać rzeczowy artykuł, skontaktujcie się z nami i poproście o status ‘Autora’. Stawiamy jednak warunek. Na obecną chwilę artykuły mogą być pisane tylko przez osoby prywatne. Każdy tekst musi być sygnowany imieniem i nazwiskiem autora z jego fotografią w awatarze. Artykuły napisane przez autorów, zostają na RH Pro Publico Bono i nie będą usuwane.  Zależy nam bardzo na wysokim poziomie tekstów, bez znamion kryptoreklamy. Tematyka musi być mniej lub bardziej związana z morzam, rafą i akwarystyką morską. Chcesz napisać o rodzinie pokolcowatych albo o zasadach działania odpieniaczy, a może o metodach walki z aiptasia? Daj znać.

… Galeria …

w której chętnie powiesimy wasze zdjęcia. Zależy nam jednak na zachowaniu poziomu galerii. Prosimy więc o najlepsze fotki czy to Waszych zbiorników czy też podwodnych wypraw. Najładniejsze fotki zawisną również na stronie głównej. Wysyłając do nas fotografie jednocześnie oświadczacie, że macie do niej pełne prawa autorskie.

…  Mapa…

to miejsce, gdzie każdy może dobrowolnie powiesić swoja flagę. Celem mapy jest pokazanie wszystkim czytelnikom jak wielu jest miłośników akwarystyki morskiej w Polsce i na świecie. Może ktoś, kto mieszka niedaleko szuka Waszej pomocy? Zapraszamy również sklepy do wieszania swoich flag. Pokażcie swoim klientom gdzie Was szukać. Więcej informacji znajdziecie w dziale ‘Mapa’

…Linkownia…

w której na bieżąco zamieszczać będziemy linki do najbardziej palących tematów i problemów omawianych na forach czy innych blogach akwarystycznych. Jeśli więc znajdziecie w Sieci interesującą dyskusje, czy artykuły, dajcie znać, a na pewno uaktualnimy listę odnośników. 

Kolejnym projektem, który będzie wymagał Waszej cierpliwości i pomocy to…

Leksykon…

w którym znajdziecie fotografie i opisy gatunków zamieszkujących akwaria rafowe. Z przyczyn technicznych startujemy na razie tylko z rybami, ale mamy nadzieje, że to problem chwilowy. Chcielibyśmy, aby w Leksykonie znalazły się fotografie zwierząt z Waszych zbiorników, więc jeśli ktoś chce się z nami podzielić, prosimy wysyłać zdjęcia na adres kontakt@reefhub.pl. Prosimy o dobrej jakości fotografie z nazwą łacińską gatunku.

Podróże i nurkowanie…

Jako, że w Polsce raf niestety nie mamy, to musimy podróżować. A to Egipt, a to Karaiby czy Wyspy Kanaryjskie. Nierzadko mamy okazję zrobić też  parę fotek podwodnych.  Jeśli chcecie podzielić się informacjami z urlopu nad jakimś morzem, to super. Czekamy na Wasze teksty i opinie o nadmorskich hotelach i podwodnych atrakcjach.  Jak widzicie, pracy przed nami dużo i dlatego liczymy na Waszą pomoc.

Reklama…

Pomysłów mamy sporo. Część z nich będzie dość kosztowna. Ich realizacje będziemy starali się finansować we własnym zakresie. Jeśli jednak portal i jego działalność, będzie się rozwijał tak jak planujemy, będziemy potrzebowali funduszy. Dlatego w przyszłości planujemy udostępnić przestrzeń reklamową dla firm. Reefhub.pl nie będzie jednak sklepem, ani nie będzie promował, żadnej konkretnej marki.

 

Powyższy tekst jest swego rodzaju zbiorem zasad panujących na RH. Będą one oczywiście uaktualniane w trakcie rozwoju Portalu.

Pozdrawiam,

Redakcja Reefhub.pl

[social][soc_button icon=”icon-facebook-sign icon-large” link=”#” tooltip=”smallipop” title=”Facebook”/][soc_button icon=”icon-twitter-sign icon-large” link=”#” tooltip=”smallipopBlue” title=”twitter”/][soc_button icon=”icon-google-plus-sign icon-large” link=”#” tooltip=”smallipopBlack” title=”Google+”/][soc_button icon=”icon-linkedin-sign icon-large” link=”#” tooltip=”smallipopWhite” title=”LinkedIn”/][soc_button icon=”icon-pinterest-sign icon-large” link=”#” tooltip=”smallipopOrange” title=”pinterest”/][social/]

 

Zostaw komentarz...

Translate »